Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi

editor
Ekim 13, 2016

Son zamanlarda Merkez Bankasının üst üste faiz bandlarını indirmesi ve hükümetin bankalara faizleri indirime çağrısı sonrası bankalar kredi faiz oranlarını tekrar gözden geçirmesine neden olmuş ve kredi faizlerinde gözle görülür indirimler yapılmaya başlanmıştır. Faiz indirimlerinin en çok beklenildiği krediler ise şüphesiz konut kredileri olmuştur. Bankalar, konut kredilerini yeniden yapılandırmaya başlamış, konut kredi faiz oranlarını düşürmeye başlamıştır. İşte bu bankalardan biri olan Vakıfbank, Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi ile faiz oranını %0.80 oranlarına kadar çekmiştir.

Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi

2016 yılının Ekim ortalarına girdiğimiz şu günlerde Vakıfbank, konut kredilerinin faiz oranlarında yapmış olduğu indirimlerle konut alacaklarının yüzünü güldürmeyi başarmıştır. Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi ile %0.80 ile %0.95 arasında değişen faizlerle konut kredisi vermeye başlamıştır. 120 ay vade ve  azalan taksitli, ara ödemeli, artan taksitli, esnek ödemeli seçeneklerini müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Şunu hemen belirtelim ki bu faiz oranları sadece yeni konut alımları için uygulanmaktadır.

Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi faizlerini incelediğimizde;

03-12 ay vadeli konut kredileri için uygulanan faiz oranı %0.80

13-36 ay vadeli konut kredileri için uygulanan faiz oranı %0.88

37-60 ay vadeli konut kredileri için uygulanan faiz oranı %0.90

61-120 ay vadeli konut kredileri için uygulanan faiz oranı %0.95

uyguladığını görmekteyiz. Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisinde kredi tahsis ücreti olarak da kullanılacak konut kredi tutarının %0.5 oranı kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi Ekspertiz ve Sigorta Ücretleri

Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisinde, 100.000 TL’lik konut kredilerinde ortalama 800 TL ekspertiz ücreti alınmaktadır. Şunu hemen belirtelim ki bu ekspertiz ücreti satın alınacak evin metre karesine, lokasyonuna göre değişiklik göstermektedir. Yine Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisinde hayat sigortası zorunluluğu olup 100.000 TL konut kredisi kullanmış 35 yaşında ki bir erkek müşterilerden ortalama 170 TL hayat sigorta bedeli uygulanmaktadır. Hayat sigortası rakamı, müşterinin yaşına ve kullanılacak konut kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca konut kredisi kullanacakların da konut ve DASK sigorta yapma zorunluluğu bulunmaktadır.

Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi Ödeme Planı

Son olarak Vakıfbank Sarı Panjur Halden Anlayan Konut Kredisi kullanacakların ödeme planını ile ilgili bir örnekle konumuzu bitirelim. 120 ay vadeli, 100.000 TL konut kredisi kullanacak kişiler, 500 TL kredi tahsis ücreti ödeyip, aylık 1.400 TL aylık ödeme yapacaklardır. 120 ay sonra ödenecek toplam tutar ise 168.000 TL olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredilerinde Yapılandırma başlıklı makalemizde konut kredi yapılandırması nasıl yapılır, konut kredi yapılandırmasının şartları ve konut kredilerinde yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Dmca project