Senetle Araba Nasıl Alınır

kralshooter
Şubat 18, 2018
senetle araba alma

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Nakit paranın çok değerli olduğu bugünlerde, araba almayı düşünen vatandaşların aklına ilk olarak kredi çekmek gelmektedir. Fakat eğer kişi kredi çekebilecek niteliklere sahip değilse, mesela kredi notunuz düşükse ya da 0sigortasız bir işte çalışıyorsanız akıllara senetle araba alma fikri gelir. Bu yöntemle arabayı alacağınız galeri ya da kişiyle senet yaparsınız ve aydan aya borcunuzu ödersiniz. Gelelim, senetle araba nasıl alınır konusuna:

Senetle Araba Nerelerden Alınır

Eğer senetle araba almaya karar verdiyseniz yapmanız gereken ilk iş almayı planladığınız arabanın satışını senetle yapacak bir kişi ya da bir galeri bulmanızdır. Genelde kişiler bu yönteme yaklaşmazlar ama galerilerin işi bu olduğu için galeriler üzerinden kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Galeriye fazla para vermek istemiyorum, senetle araba satan şahıslara ulaşmak istiyorum derseniz sahibinden gibi otoaraba.com gibi sitelere yönelebilirsiniz.

Senetle Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Galerilerden ya da kişilerden senetle araba almak için anlaştığınızda öncelikle o kişinin ya da galerinin adını internetten veya bulunduğunuz muhitten sorgulamanızı tavsiye ederiz. İmzaladığınız senetin güvenilirliğine, miktarına da çok dikkatli bakmalısınız. Ardından ne olursa olsun alacağınız arabayı expert’e sokmanızı tavsiye ederiz. Eğer expert arabanın sağlam olduğuna onay verirse ödeme işlemine geçebilirsiniz.

Taşıt Kredisi mi Tüketici Kredisi Mi

Vadeli Araç Nasıl Alınır

Galeriye, kişilere bulaşmak istemeyen kişiler ise eğer sigortalı çalışan iseler bankaların ve araba şirketlerinin kredi haberlerini takip edebilirler. Eğer kredi notunuz yerlerde değilse ve geliriniz de belgeli ise rahatlıkla araç kredisi kullanabilirsiniz.

Kredi notunuz eğer düşükse senete vereceğiniz parayı otomobil şirketine peşinat yapmayı teklif edebilir, kalanını arabayı alacağınız şirkete ya da bayiye borçlanarak taksit taksit ödeyebilirsiniz. Her halükarda güvenli bir şirket ve güvenilir bir bankadan kredi alarak araç sahibi olmak adını sanını bilmediğiniz bir kişiden ya da galeriden senet ile borçlanmaktan daha iyidir.

Bir önceki yazımız olan Akbank Cebe Havale Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde akbank cebe havale nasıl yapılır, cebe para gönderme ve cep telefonuna gelen parayı çekme hakkında bilgiler verilmektedir.

Dmca project