Paracard Nedir

krediustasi
Aralık 5, 2016

Paracard Nedir

Alışverişlerimizde genelde kredi kartları kullanıyor taksit yaptırıyor ve puanlar bonuslar kazanıyoruz. Ama alışverişlerde sadece kredi kartı geçiyor diye bir kaide yok. Kredi kartı olmayan ama nakit taşımak istemeyen kartla ödemek isteyenler hesap kartı ile yani bankamatik kartı ile ödeme yapıyor. Her banka size bu kart imkanını sunuyor zaten. Nakit ödemek yerine banka kartı ile ödemek hem kayıt dışını önler hem de nakit ve bozuk para taşımaktan sizi kurtarır. Bu kartlardan biri de Garati paracard tır. Paracard, Garanti Bankasının müşterilerine sunmuş olduğu bir karttır. Bu kart ile alışverişler hızlı bir şekilde yapılabilmekte hem de her alışveriş yapıldığında bonus kazanılmaktadır. Paracard’ın ParacardDebit ve ParacardTrink olmak üzere iki de çeşidi mevcuttur.

Garanti Paracard Başvurusu

Paracard’a sahip olmak isteyen bir kimse Garanti Bankası müşterisi olduktan sonra isterse internet şubesi veya isterse Garanti çağrı merkezi üzerinden ParacardDebit veya ParacardTrink’e kolayca başvurabilir. Banka müşterisi olmayanların da herhangi bir banka şubesinden vadesiz hesap açtırmaları gerekmektedir. Müşteriler Paracard’ı sadece kendi adına çıkartabilirler. Bir başkası adına bir başkası Paracard çıkartamaz. Müşteriler Paracard’larına para yüklediklerinde hesaplarındaki para ile günlük limitleri dahilinde alışveriş yapabilirler.

Paracard Özellikleri

Artık günümüzde kart şifresi olmadan Paracard ile alışveriş yapılamıyor. Ayrıca Garanti Bankası yurtdışında da Paracard kullanımınıza imkan vermektedir. Yurt dışında Maestro veya Visa/Plus logolu olan tüm ATM’ lerden bulunduğunuz ülkenin para birimi üzerinden hesaplanarak para çekilebilirsiniz. Ayrıca güvenlik önlemi olarak Garanti Bankası hesaptaki paranın kontrolü için kart ile yapılan işlemleri müşterilerin telefonuna veya e-mail adreslerine gönderir. Eğer aylık kullanımınızın miktarı 100 liranın altında ise basılı kağıt ekstre gönderilmez. Paracard’ a en fazla 7 adet hesap bağlanılabiliyor. Paracard’ a hesap bağlanılması için Alo Garanti hattı arandığında sesli yönlendirme sistemine, Paracard Hesap Bağlamak gibi bir komut verilerek hesabın karta bağlanılacağı adıma gelinip talimat verilebilir. Ayrıca Paracard’ a hesap bağlanması için sizin internet bankacılığı hesabınızdan da bu işlem yapılabilir. Kart işlemleri menüsünden Paracard İşlemleri seçilerek bir hesap karta bağlanabilir.

Paracard İle Yapılabilecek İşlemler

Bankamatik kartı ile ilgili hesaptan para çekme ve ödeme yapma en genel ve sık kullanılan işlemlerdir. Ayrıca Paracard ile şu işlemler yapılabilir; hesap bakiye görüntüleme, kart numarası yazarak Garanti Bankası kredi kartlarına para yatırma, kendi ve başkasının vadesiz mevduat hesabına para yatırma, başkasının hesabına havale, CepBank para gönderme, hesaplar arası havale, e-cüzdan işlemleri, döviz işlemleri,anlık döviz kurları görüntüleme, döviz alım satım, repo işlemleri, fon işlemleri, fon alım satım, fon portföy görüntüleme, vadeli hesap işlemleri, bonus görüntüleme, kredi kartı borcu ödeme, Biletix işlemleri, GSM TL yükleme, harç ödemesi, bağış işlemleri, şans oyunları ödemeleri, IBAN görüntüleme, elektrik, telekomünikasyon, doğalgaz ve su faturası ödemeleri yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Çıkmak başlıklı makalemizde banka kara kalem, banka kara listesi ve kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.

Dmca project