Kredi Notu Yükseltme Taktikleri

krediustasi
Mart 7, 2017
kredi notu yükseltme

Kredi notu kelimesini son zamanlarda bilmeyen duymayan kalmadı diyebiliriz. Çünkü kredi çekmek isteyen kişilerin karşısına çıkan ilk unsur kredi notu yeterliliğidir. Kredi notu düşük olanların kredi notunu yükseltmek için yapması gereken ve uyması gereken işlemler vardır.

Düşük olan kredi notunu arttırmak için yapılması gereken işlemlerin en başında düzenli ödeme alışkanlığı gelmektedir. Aktif olan bir krediniz ya da kredi kartınız var ise mutlaka aylık ödemelerini zamanında ve eksiksiz olarak yapmalısınız. Sadece asgari tutarları ödemek size kredi notu anlamında uzun vadede katkı sağlamaz. O yüzden ekstreyi her ay toplam ödeme tutarını ödeyerek kapatmaya özen gösterin.

Kredi Notu Yükseltme Adımları

Kredi kullanmak istediğiniz zaman kredi notu 1300 ve 1500 üzeri olmalıdır. Eğer siz findeksten kredi puanı sorgulaması yaptınız ve sıfır çıktıysa bunun sebebi de bankalarla hiçbir işlem geçmişiniz olmamıştır ya da kredi siciliniz kötüdür bunun sebebi de ödemelerinizi düzensiz yapmak ve avukatlık olmaktır. Yapmanız gereken eğer borçtan dolayı notunuz sıfırsa borcunuzu kapatmak ve düzenli ödemektir.

Bankalarla hiç işlem yapmıyorsanız bu da sizin kredi notunuzun hesaplanmasına engeldir. Bu yüzden bankalarda hesap açıp girdi çıktı yapmak, fatura ve vergi ödemek ve de kredi kartı alıp düzenli kullanmak gerekmektedir. Kredi notunuzu arttırmak için bu işlemleri yapmalı ve düzenli şekilde devam etmelisiniz. Her ay güncellenen kredi notu ile 3-6 ay arasında kredi notunuz iyi seviyelere gelecektir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Öğrenmek Kaç Lira başlıklı makalemizde kredi notu, kredi notu ücreti ve kredi puanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Dmca project