Kredi Başvurum Onaylanmadı

krediustasi
Mart 4, 2017
kredi başvurum

Kredi kartları ve krediler günümüzde vazgeçilmez bir finansman kaynağı oldu. Bireysel kredilerin kullanımı da giderek arttı. Ev sahibi olmak ya da araba sahibi olmak isteyenlerin de ilk başvurduğu kaynak kredi olmaktadır. Tabi ki her isteyene de kredi çıkmamaktadır. Sizde kredi başvurum onaylanmadı diyenlerdenseniz bu makalemizi okumalısınız.

Bankalar yapılan kredi başvurularını değerlendirirken ilk olarak kişinin kredi notu yeterli mi ona bakmaktadırlar. İkinci olarak kişinin aylık geliri ya da maaşı kredi taksitlerini ödemeye yeterli mi ona bakmaktadırlar. Aylık kredi taksiti ödemesi aylık gelirin üçte ikisini geçmemelidir. Yani aylık geliriniz 1500 lira ise aylık kredi ödemeniz 1000 lirayı geçemez. İşte bu iki kriter uygun değilse size kredi çıkmaz.

Kredi Başvurusu Onaylanmasına Etken

Kredi başvurusu onaylanmama sebeplerinden biri de bankalarla hiçbir işlem geçmişinizin olmamasıdır. Bankalarda hesaplarınız ya da kredi kartınız yoksa bankalar sizi tanıyamaz. Kredi notunu oluşturan faktörlerden biri de bankalarla işlemleriniz olmasıdır. Yani hesaba para giriş çıkışları, hesaptan vergi ödemeleri veya fatura ödemeleri gibi işlemler bile bankalarda bir iz bırakmanızı sağlar.

Yapmanız gereken en azından bir banka hesabı açmak ve para giriş çıkışları yapmak ve de kredi kartı alıp düzenli olarak en az 3 ay kullanmaktır. Sonrasında tekrar kredi başvuru yapıp yeterli geliriniz de varsa başvurunuz onaylanır. Ayrıca düzenli bir işiniz ve sosyal güvenceniz yani sigortanız olması da en büyük etkenlerdendir. Tüm bu şartları sağladığınızda kredi notu yükselir ve kredi başvurunuzun onaylanması ihtimali yükselir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Varken Yeni Kredi Çekilebilir mi başlıklı makalemizde ikinci kredi, kredi şartları ve yeni kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Dmca project