Fibabanka Swift Kodu Kaç?

kralshooter
Şubat 13, 2018
FİBABANKA SWİFT KODU

Fibabanka Swift Kodu Kaç?

Şube sayısı esasına göre Türkiye’nin 18. büyük bankası olan Fiba banka, 20 il de toplam 74 şube ile hizmet veriyor. Banka müşteri hizmetleri ve çağrı merkezi aranarak ulaşabiliyor. Ayrıca online bankacılık ve internet şubesi kullanabiliyor. EFT ve yurt içi para transfer işlemleri için de kullanılmakta olan banka kodu, Fiba banka için 103 olarak tanımlanıyor. Uluslararası döviz transfer işlemleri için banka SWIFT kodu FBHLTRIS şeklinde yazılmış oluyor.

Uluslararası Hesap Aktarımı (SWİFT)

Tüm dünya da döviz transferleri kapsamında kullanılmakta olan bu kod standart bir şekil de belirlenmiş olup 11 haneli kodlama sistemi ile elde ediliyor. İlk dört hane ile banka kendi ismi elde ediliyor. Sonra ki iki hane ile de ülke kodu bulunması sağlanıyor. En son iki hane de ise yerel kodu gösteriliyor.
Banka üzerinde seçilmiş olan ve ardından da hesap bilgisi ve işlem tutarı da girilerek tamamlanmış oluyor. Türkiye’ de bulunan bir banka da yapılacak olan transfer için de swift numarası bilinmiyorsa banka isim kısmına ilk iki harfi girilmesi ile işlem yapılıyor. Akrabaya gönderecek olunan okul kaydı için gönderilecek olan paralar da buna örnek olarak gösterilebiliyor. Banka kanalı ile yapılacak olan transferler için döviz hesabı olması ve karşı tarafa ait swift kodu ad ve soyad bilgileri ile iban numarası bilgisi gerekli olmuş oluyor. İban hakkında bilginiz yoksa “iban numarası nedir” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz

Banka Swift Kodu Kullanımı

Swift numarası bilinmiyorsa da bankanın bulunduğu ülke ve banka ilk iki harfi ile şube bulunduğu şehir ilk iki harfini girmek karşımıza liste çıkarıyor. Bu şekil de ilgili banka üzerinde seçilerek ardından da hesap bilgileri ve işlem tutarı da girilerek tamamlanıyor. Türkiye’ de bulunan bir banka yapılacak olan transferler de de swift numarası bilinmiyor ise banka isim kısmına ilk iki harfi giriliyor. Liste de olan bankalar arasından transfer yapılacak olan banka seçiliyor . Diğer hesap ve kimlik bilgisi işlem çeşitleri de tamamlanması sonrası döviz transferi de bu şekil de gerçekleşmiş oluyor

Bir önceki yazımız olan Akbank Kredi Kartı Şifresini Öğrenme başlıklı makalemizde akbank kart şifresi nasıl alınır, akbank kredi kartı şifre alma ve akbank kredi kartı şifre alma sms hakkında bilgiler verilmektedir.

Dmca project